Вентиляція приміщень

Одна з основних установок кожного житлового будинку – вентиляція. Саме вона істотно впливає на внутрішній мікроклімат, а значить – на здоров’я і благополуччя. Ефективна вентиляція забезпечує належний повітряний потік по всій будівлі, забезпечуючи свіже повітря у всіх приміщеннях і позбавляючись від надлишку вуглекислого газу та інших шкідливих сполук. Вентиляція повинна бути однаково ефективною незалежно від поточного сезону і погоди за вікном.

Типи вентиляції

На ринку є багато типів вентиляції, і окремі системи відрізняються один від одного принципом роботи, ефективністю і іншими варіантами, наприклад, рекуперацією тепла. Розрізняють:

  • природну (гравітаційну) вентиляцію – найпростіший тип вентиляції, що використовує перепад тиску для створення природного повітряного потоку,
  • механічну вентиляцію – примусовий потік повітря, створюваний роботою вентиляційного пристрою, що приводиться в рух електродвигуном,
  • механічну вентиляцію з рекуперацією тепла – механічна вентиляція розширена рекуператором, який відновлює тепло від витяжного повітря,
  • гібридну вентиляцію – працює поперемінно природним і механічним способом,
  • примусову витяжну вентиляцію – вона полягає в створенні в приміщенні двох зон: нижній з висотою до 1,1-1,8 м і верхній з більш високим рівнем забруднення; в нижню зону надходить чисте, прохолодне повітря, який, створюючи конвекційні потоки навколо людей і предметів, транспортується в верхню зону і випускається через випускні отвори,
  • змішану вентиляцію – чисте повітря подається в приміщення з високою швидкістю, щоб розчинити домішки і швидко відвести назовні.

В Україні природна вентиляція використовується все рідше. Механічна вентиляція (також з рекуперацією тепла) є другою за популярністю.

Які наслідки відсутності вентиляції в квартирі?

Забруднення повітря

Забруднене повітря містить шкідливі сполуки і компоненти смогу, такі як тверді частинки, вихлопні гази або сигаретний дим. Всі ці речовини накопичуються в інтер’єрах будівель, в яких відсутня достатня вентиляція. Крім того, воно містить невеликі шкідливі частинки і патогенні мікроорганізми, такі як спори цвілі, грибків, кліщів і пилку. З цієї причини, в погано вентильованих приміщеннях люди найбільше страждають алергією.

Недостатня вологість

Оптимальний рівень вологості в кімнатах становить 40-60% – ця  цифра підходить для здоров’я домашнього господарства і меблів, одягу і книг в будинку. Однак, щоб підтримати цей рівень, необхідний належний потік повітря. В іншому випадку повітря буде занадто вологим або занадто сухим.

Чому варто поліпшити вентиляцію в квартирі?

Ефективна гравітаційна вентиляція надзвичайно важлива не тільки через те, що ви відчуваєте (наприклад, несвіже повітря, неприємний запах), але в основному через наслідки для здоров’я – повітря в будинках зазвичай більш забруднений, ніж те, що зовні. Ефективна механічна вентиляція з рекуперацією тепла також заощадить багато грошей на опаленні і принесе полегшення для сімейного бюджету.

Якщо ви зацікавленні у поліпшені вентиляціїв вашому домі, то почніть з перевірки чистоти вентиляційних решіток і перевірки тяги. Потім з’ясуйте, чи є у вікнах отвори для подачі свіжого зовнішнього повітря. Якщо немає, то відносно недорогим рішенням буде установка в них віконних дифузорів.

Якщо у вас більший бюджет, розгляньте наступні рішення (від найдешевших до найдорожчих):

  • Установка додаткових вентиляторів в вентиляційних каналах – з ручним або автоматичним управлінням.
  • Інвестиції в гібридну вентиляцію, які не вимагають спеціального будівельного проекту, але вимагають переговорів з житловим співтовариством.
  • Установка комплектної механічної системи установки вихлопної системи. Дорого, але дуже ефективно.

Компанія Kamikom пропонує послуги з встановлення вентиляційних систем у житлових будинках та у комерційних приміщеннях як на стадії будівництва, так і у вже зданих будівлях. Широкий вибір вентиляційного обладнання від надійних виробників по найдоступнішими цінами в Україні на сайті https://www.kamikom.com.ua/. Досвідчені фахівці допоможуть вам з вибором, нададуть консультацію в питаннях вентиляції приміщень та гарантують якість усіх проведених робіт.

Послуги

Співпрацюйте з тими, хто знає свою справу!

kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів
kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів

Встановлення кондиціонерів

Встановлюємо кондиціонери в квартирах та офісах.

kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів
kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів

Встановлення напівпромислових кондиціонерів

Найчастіше використовують в супермаркетах та промислових приміщеннях.

kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів
kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів

Прокладка магістралей під обладнання

Прокладіть трасу (труби) для кондиціонера, щоб в майбутньому зекономити час та гроші.

kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів
kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів

Встановлення системи вентиляції

Прокладка магістралей для подачі і виводу повітря з приміщення.

kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів
kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів

Встановлення системи рекуперації

Для ефективного використання електроенергії, економії та постійної циркуляції повітря.

kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів
kamikom.com.ua встановлення кондиціонерів львів

Встановлення теплових насосів

Для обігріву приміщень та нагріву гарячої води, має високі показники ефективності та низькі витрати електроенергії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.